تشخیص محل چاه آب و فاضلاب | لوله بازکنی ماهان

0

تشخیص محل چاه به روش های متفاوتی انجام میگیرد. روش اول برای تشخیص چاه ، شناسایی از روی تفاوت موزاییک ها که این امر خوش سلیقگی و خوش فکر بودن سازنده ساختمان را میرساند که شما را از دردسر آتی تشخیص محل چاه آسوده ساخته است. روش دوم شناسایی محل چاه از طریق صدای تولید شده از ورود آب به چاه فاضلاب میباشد. گوش کردن به این صدا احتیاج به عدم وجود صداهای محیطی دارد زیرا فاصله صدای ورود آب که در پایین چاه میباشد به شما بسیار دور است. روش سوم برای پیدا کردن محل چاه از طریق فاصله چاه با ساختمان و چاه های دیگر است که اگر سازنده طبق قوانین حفر چاه عمل کرده باشد با فواصل 3 متر از یکدیگر میتوان به حدود تقریبی شناسایی درب چاه رسید.

 تشخیص دقیق درب چاه آب و فاضلاب

در ابتدا مقاله 3 روش برای تشخیص محل چاه عنوان شد. اما روش های ذکر شده به شکل تقریبی به ما در تعین محل حفر چاه کمک میکنند و برای پیدا کردن محل چاه به صورت دقیق و رویت درب چاه شما تخصص کافی در این زمینه را نداشته و قطعا نیاز به یک متخصص در تشخیص محل چاه خواهید داشت تا از خرابی های بیشتر جلوگیری نمایید لوله بازکنی تخلیه چاه بی واسطه ماهان با داشتن تجربه بالا در آب یابی و ردیابی چاه و قنات بوسیله متخصصین و با ابزارهای دقیق میتواند در تشخیص دقیق درب چاه و سپس تخلیه آن به شما کمک نموده و شما دیگر نگران کندن کف ساختمان و هزینه های تعمیر چاه و کف پوش کردن دوباره برای تشخیص محل چاه نخواهید بود.

آب یابی و ردیابی محل چاه و قنات

غیر از تشخیص محل چاه ، آب یابی از دیگر تخصص های ازرشمند لوله بازکنی ماهان است. یافتن قنات یا همان آب یابی مهمترین میراث کشور ماست که در بحث کشاورزی و تامین آب مورد نیاز کشاورزان جهت آبیاری اهمیت بسزایی دارد و پیدا کردن این قنات ها یا سفره های آب زیرزمینی نیاز به تجربه و مغنی متخصص در این امر دارد. روش های سنتی پیدا کردن قنات و آب یابی نظیر استفاده از چوب، بررسی سرعت و نحوه ذوب شدن برف منطقه، بررسی گردبادهای محلی در منطقه، بررسی پوشش گیاهی محیط مورد نظر، زندگی کردن جانداران خاصی در آن محیط و در آخر بررسی خصوصیات فیزیکی زمین مورد نظر که توسط مغنی های قدیم انجام میشد امروزه جز اتلاف وقت چیزی در بر ندارد اما استفاده از ماشین آلات ردیابی قنات و آب یابی در کمترین زمان بهترین نتیجه را برای تشخیص محل چاه و قنات خواهد داد.

لطفا به این مطلب رای دهید

91%

91%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.1

  • امتیاز کاربران (4 رای)

    8.6

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید