حفر چاه آب و فاضلاب | لوله بازکنی ماهان

0

حفر چاه آب و فاضلاب از نکات ضروری تاسیسات یک ساختمان است که به دو صورت حفر چاه دستی و حفر چاه با دستگاه انجام میشود. به دلیل اهمیت و خطرات آتی، حفر چاه آب بایستی توسط سرویسکار با تجربه انجام شود. زمین و میزان عمق چاه و خاک مناسب از نکات با اهمیت جهت حفاری چاه هستند که تخلیه چاه شبانه روزی ماهان با داشتن سالها تجربه و همچنین بهره مندی از متخصصین مجرب این کار را به صورت کاملا حرفه ای و در کمترین زمان برای مشتریان خود انجام میدهد. لازم به ذکر است که چاه های فاضلاب دو نوع دارند: چاه جذبی و چاه سپتیک. در مقایسه این دو نوع چاه میتوان گفت چاه فاضلاب سپتیک فضولات را در خود نگه داشته اما چاه فاضلاب جذبی فضولات را در خود جذب میکند که این موضوع خود در حفر چاه فاضلاب بسیار حائز اهمیت است.

حفر چاه آب و فاضلاب با دستگاه

حفر چاه با دستگاه به سه روش انجام میگیرد: 1- با مته کابلی 2- با مته چرخشی 3- بوسیله لوله فلزی که در هر سه این روش ها چنانچه خاک سست باشد حتما هنگام حفر کانال از کول گذاری کمک گرفته میشود و اگر خاک سفت باشد دیگر نیازی به کول گذاری نیست. رعایت نکات مهندسی و همچنین نکات ایمینی در حفر چاه توسط کادر مجرب تخلیه چاه و لوله بازکنی ماهان به صورت دقیق و اصولی صورت میپذیرد تا از عواقب و دردسرهای آتی برای مشتریان جلوگیری نموده و رضایت خاطر کارفرمایان را در پی داشته باشد. همچنین قیمت حفر چاه به وسیله دستگاه در سال های اخیر نسبت به گذشته بسیار کمتر شده که این امر موجب گردیده تا مشتریان متقاضی حفاری با دستگاه های مدرن و پیشرفته شوند.

حفر چاه آب و فاضلاب دستی

از دیگر روش هایی که برای حفر چاه آب انجام میشود کندن چاه توسط چاه کن یا همان مغنی به صورت سنتی است که در این روش هم بایستی از شیوه حفاری چاه فاضلاب به صورت گلدانی چاه برای جلوگیری از خرابی و همچنین آجر چینی چاه و رعایت زاویه 90 درجه ورودی لوله به داخل چاه و سهل اللوصول بودن دسترسی به دهانه چاه برای تعمیرات یا تخلیه لجن در مواقع ضروری استفاده نمود که این کار نیز توسط خدمات چاه و فاضلاب کاملا با تجربه انجام میپذیرد زیرا کوچکترین بی تجربگی در حفر چاه آب و فاضلاب عواقب شاید جبران ناپذیری را چه برای ساختمان و چه برای ساکنین آن در پی خواهد داشت.

لطفا به این مطلب رای دهید

92%

92%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.2

  • امتیاز کاربران (3 رای)

    9.9

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید